Asekuracja starszych ziemskich bełskich i chełmskich dla dominikanów krasnobrodzkich

Icko Wulfowicz z Tarnogrodu, Lewko Ickowicz z Szczebrzeszyna starsi ziemscy województwa bełskiego i ziemi chełmskiej i Irz Moszkowicz pisarz asekurują konwentowi dominikanów w Krasnobrodzie sumę 2000 złp pożyczonych na 8% od księdza Kazimierza Leżyńskiego. Prowizję od tej sumy miała płacić gmina w Zamościu.
Zespół: Księgi grodzkie bełskie (Fond 1)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 1, op. 1, sp. 294, s. 726-732
Data wytworzenia: 06.02.1692
Miejsce powstania: Zamość
Nazwy geograficzne: Bełz, Chełm, Hrubieszów, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Tarnogród, Turobin, Zamość

Oblatował 16 VI 1702 w aktach grodzkich bełskich Antoni Piskarzewicz przeor konwentu dominikanów w Krasnobrodzie.

Dodatkowo podpisali się Majer Józwowicz z Turobina, Irz Moszkowicz z Hrubieszowa, Józef Szlamowicz z Chełma, Juda Moszkowicz z Zamościa, Lemel Józwowicz z Szczebrzeszyna, natomiast pisarz ziemi chełmskiej występuje jako Irzs Manuszewicz.